Flash News

E-TJERA

Temperaturat zbresin në -1 gradë, parashikimi i motit në fundjavë

Temperaturat zbresin në -1 gradë, parashikimi i motit në

Fundjava pritet të jetë me mot të kthjellët por me temperatura të ulëta.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë pritet të ketë mot të vranët dhe reshje shiu deri në orët e para të mëngjesit por më pas do të mbizotëroj mot i kthjellët.

Ditën e diel orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 10m/sek, e cila hera-herës pritet të fitojë shpejtësi deri në 20-25m/sek ,duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 4-6 ballë.

Temperaturat zbresin në -1 gradë, parashikimi i motit nëTemperaturat zbresin në -1 gradë, parashikimi i motit në

 

Të fundit