Flash News

E-TJERA

Tensione në protestë, përplasje mes protestuesve dhe efektivëve

Tensione në protestë, përplasje mes protestuesve dhe

Protestuesit janë përplasur me efektivët e policisë të ilet ndodhen para Ministrisë së Brendshme. Shkak është bërë çarja e kordonit policor nga qytetarët të cilët kërkuan t’i drejtohen Ministrisë.

Nën moton “Nuk e vrau varka, por shteti” shoqëria civile u mblodh sot para Ministrisë Brendshme për të kërkuar drejtësi për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdiu në Himarë dy ditë më parë. Skafi i drejtuar nga ish-efektivi i policisë Arjan Tase goditi për vdekje Jonadën e vogël.  

Tensione në protestë, përplasje mes protestuesve dhe

Të fundit