Flash News

E-TJERA

Tentoi të digjte ish-bashkëshorten, dënohet me 12 vite burg 52-vjeçari shqiptar në Greqi

Tentoi të digjte ish-bashkëshorten, dënohet me 12 vite burg

Një 52-vjeçar shqiptar është dënuar me 12 vite burg nga Gjykata e Volosit për tentativë vrasje dhe zjarrvënie në tentativë.

52-vjeçari më 29 dhjetor të viti 2022 ka larë me benzinë ​​ish-bashkëshorten, teksa ajo po dilte nga makina e saj me djalin e tyre 17-vjeçar duke tentuar për ti djegur.

Djali i ish-çiftit ka reaguar i qetë dhe ka arritur të ndalojë të atin, për pasojë nëna ka arritur të largohet dhe të shkojë në polici.

Sipas të njëjtave informacione, autori, me profesion ndërtues, ishte akuzuar edhe më parë për trafik droge dhe i është ndaluar dalja jashtë vendit.

 

Të fundit