Flash News

E-TJERA

Tentoi të vriste me thikë një person, arrestohet 34-vjeçari në Kukës, në pranga edhe i plagosuri

Tentoi të vriste me thikë një person, arrestohet

Një 34-vjeçar është arrestuar në Kukës pasi tentoi të vriste me thikë një person tjetër.

Shtetasi E. K., gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, qëlloi me thikë A. C., i cili  po ashtu u vu në pranga, pasi është kundërpërgjigjur me sende të forta.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda të Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. K., 34 vjeç, banues në Kukës, i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Vrasja me dashje”, mbetur në tentativë.

Gjithashtu, referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. C., 34 vjeç, banues në Kukës, i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Më datë 15.06.2024, në lagjen nr. 3, Kukës, gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, shtetasi E. K. ka tentuar të vrasë me mjet prerës (thikë), shtetasin A. C., i cili e ka goditur me sende të forta, shtetasin E. K..

Si pasojë, shtetasi A. C. është dëmtuar me mjet prerës (thikë) dhe ndodhet në spitalin e Prizrenit, në kujdesin e mjekëve, ndërsa shtetasi i arrestuar E. K. është dëmtuar me sende të forta dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme", njofton policia.

Të fundit