Flash News

E-TJERA

Tentuan të kalonin lumin, lumi Osum "rrëmben" makinën bashkë me 3 personat brenda

Tentuan të kalonin lumin, lumi Osum "rrëmben" makinën

 

Dy persona janë shpëtuar pasi i mori rrjedha e lumit Osum.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:30 të mëngjesit të sotëm në fshatin Malinat në bashkinë e Poliçanit.

Automjeti tip “Ford”, ku udhëtonin 3 persona, në përpjekje për të kaluar lumin midis fshatit Mbrakull dhe Malinat ka ngecur në ujë.

Mjeti është tërhequr nga uji dhe ka mbetur i bllokuar.

U desh ndërhyrja e zjarrfikëses për t'i shpëtuar.

Të fundit