Flash News

E-TJERA

Tërhiqet vala e nxehtë/ Si do të jetë moti këtë javë, s’do të mungojnë reshjet

Tërhiqet vala e nxehtë/ Si do të jetë moti këtë

I nxehti i këtyre ditëve parashikohet të pësojë një tërheqje gjatë kësaj jave që vjen.

Kështu bën me dije Shërbimi Meterologjik Ushtarak, ndërsa shton se në mesjavë, do të mbizotërojë moti me diell dhe vranësira mesatare, të cilat do të marrin karakter të dendur përgjatë zonave malore.

Kryesisht nga e mërkura deri të premten vendi do të përfshihet pjesërisht nga reshjet e shiut, përjashtuar brigjet detare. Reshjet në verilindje e juglindje do të marrin formën e shtrëngatave të shiut e lokalisht të breshërit me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë nga verilindja e veriperëndimi, ndërsa valëzimi në dete i forcës 3 ballë.  Temperaturat do të pësojnë rënie si në tabelë:

Tërhiqet vala e nxehtë/ Si do të jetë moti këtë

Të fundit