Flash News

E-TJERA

The Sun: Messi e Aguero bashkohen në një ekip në verë

The Sun: Messi e Aguero bashkohen në një ekip në verë

Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero, ka përfunduar në radarët e Barcelonës. Ky është raportimi më i fundit që vjen nga “The Sun”, të cilët këmbëngulin se mund të krijohet dyshja Messi-Aguero.

Argjentinasit i përfundon kontrata në qershorin e këtij viti dhe deri më tani “Qytetarët” nuk kanë bërë asgjë për rinovimin e saj. Një transferim me parametra zero do të ishte ideale për klubin spanjoll, duke parë dhe gjendjen e vështirë që po kalon nga ana ekonomike.

 Tashmë dihet që Barcelona kërkon një sulmues qendre, për të plotësuar vendin e lënë bosh nga largimi i Luis Suarez. Martin Braithëaite nuk është në nivelin e duhur dhe si pasojë Aguero shikohet si ideali.

Ditari politik

Të fundit