Flash News

E-TJERA

“Ti s’mund të jesh kryeministri ynë”, sot mbahet protestë kundër Edi Ramës

“Ti s’mund të jesh kryeministri ynë”, sot mbahet

Me moton “Ti s’mund të jesh kryeministri ynë”, banorët e Kombinatit do të protestojnë sot para godinës së qeverisë. Ata kërkojnë dorëheqjen e Edi Ramaës.

Protesta pritet të nisë në orën 17.00. Në njoftimin e tyre thuhet se çdo ditë del një skandal i ri i qeverisë.

Sot do të protestojnë banorët, të cilët janë prekur nga shembja e objekteve në kuadër të rindërtimit.

Banorët e prekur, jo vetëm të Kombinatit kanë kundërshtuar prishjen e disa objekteve, me arsyetimin se nuk kanë qenë të dëmtuar rëndë.

Sipas tyre, qeveria dhe bashkia i kanë nxjerrë në rrugë për t’i hapur vend kullave.

Të fundit