Flash News

E-TJERA

Balla kërkoi seancë të mbyllur, Salianji: Nuk ka sekrete, dokumentet janë administruar

Balla kërkoi seancë të mbyllur, Salianji: Nuk ka sekrete,

Kreu i Komisionin Hetimor për trajtimin e të dhënave të sistemit “TIMS”, Ervin Salianji ka hedhur poshtë kërkesën e ministrit të Brendshëm Taulant Balla që diskutimi të jetë i hapur për publikun gjatë dëshmisë së tij, por të zhvillohet me dyer të mbyllura.

“Nuk jemi në kushtet kur komisioni do shqyrtojë ndonjë dokument shtetëror. Nuk ka sekret, dokumentet janë administruar”, ka deklaruar Salianji. 

 Kujtojme se sot në Komisionin për TIMS pritet të dëshmojë Taulant Balla, drejtori i policise, Muhamet Rrumbullaku, Besnik Dervishi, Komisioneri për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, si dhe  Ervin Muça, ish-Drejtor i IT në Polici. 

Të fundit