Flash News

E-TJERA

Tirana shpallet kampione e Shqipërisë, ‘rrëmben’ trofeun për herë të 26-të

Tirana shpallet kampione e Shqipërisë, ‘rrëmben’

KF Tirana u shpall sot kampione e Shqipërisë. Bardheblutë morën trfoeun për herë të 26-të.

Tirana u ndesh me Kukësin në stadiumin “Selman Stermasi”, ku vendasit u mposhtën me rezultatin 2-3 nga veriorët. Megjithatë rezultati i ndeshjes nuk kishte rëndësi, teksa Tirana mori trofeun duke u shpallur kampione.

Teksa kapiteni Erjon Hoxhallari ngriti trofeun në fushë zbarkuan edhe tifozët dhe kanë festuar së bashku me lojtarët e skuadrës së zemrës.  

Të fundit