Flash News

E-TJERA

Tom Doshi renditet i pari në listën e PSD, kandidon në dy qarqe

Tom Doshi renditet i pari në listën e PSD, kandidon në dy qarqe

Tom Doshi është renditur i pari në listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialdemokrate në Shkodër dhe Tiranë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Doshi është përmendur nga ambasadorja amerikane, Yuri Kim, e cila në një postim në Tëitter tha se ka marrë garancitë nga kryeministri Rama që nuk do ta përfshijë Doshin në asnjë qeveri të tij.

3 vite më parë, Departamenti Amerikan i Shtetit e vendosi në “listën e zezë” Doshin, duke i ndaluar hyrjen në SHBA për shkak të akuzave për korrupsion.

Të fundit