E-TJERA

Topalli tregon ku do të garojë në 25 prill: Kam vendosur vetëm për dy qarqe

Topalli tregon ku do të garojë në 25 prill: Kam vendosur

Jozefina Topalli, ish-kryetare e parlamentit, aktualisht drejtuese e një force të re politike ka bërë publike se ku ka vendosur të garojë në zgjedhjet e 25 prillit.

Në një intervistë për Top Channel, Topalli thotë se ka  vendosur të kandidojë në Shkodër, qarkun i cili historikisht i ka dhënë mandatin e deputetes, por këtë herë ajo do garoje me siglen e forcës së saj politike.

Po ashtu, ajo tha se ka vendosur të kandidojë edhe në Tiranë, ndërsa për dy qarqet e tjera nuk e ka vendosur ende.

“Po punoj te mbyll listat e kandidateve ne qarqe. Per sa kohe ma lejon kodi te udhëheq ne katër qarqe për te maksimalizuar votën. Do jem Shkodër dhe Tiranë, dhe dy qarqe qe se kam vendosur ende”, shprehet Topalli.

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim është e hapur për të bashkuar votat e saj me Partinë Demokratike, por me një kusht,  jo me Lulzim Bashën Kryeministër. Negociatat deri me tani janë konkrete me partine e Astrit Patozit.

Partia Lëvizja për Ndryshim është rreshtuar në qendrën e djathtë,  unë jam e djathte. Mandatet e mia do i bashkohen se djathtës dhe atyre qe votojnë siglen e PD per te gjetur dhe negociuar për një kryeministër te pa korruptuar. Një emër qe nuk shton vila pasi ndodh tërmeti dhe vendi vuan nga Pandemia”, tha Jozefina Topalli.

Ditari politik

Të fundit