Flash News

E-TJERA

Trajneri Sylvinho publikon listën në kuadër të ndeshjes me Poloninë, zbulohen lojtarët e grumbulluar

Trajneri Sylvinho publikon listën në kuadër të ndeshjes me

Shqipëria nis më datën 27 mars kualifikueset për “Euro 2024”, ku luan në transfertë përballë Polonisë së Lewandowsk-it, rivali kryesor në Grupin E.

Trajneri i kombëtares sonë, Sylvinho ka publikuar listën e plotë të lojtarëve që do të grumbullohen dhe më pas do të bëhet një seleksionim më i detajuar. 

Për premierën e tij kuqezi, tekniku brazilian ka përfshirë disa emra të rinj krahasuar me ndeshjet e fundit si Jon Mersinaj, Andi Hadroj, Jasir Asani, Lindon Selahi dhe Anis Mehmeti. Ndërsa pjesa tjetër është thuajse i njëjti grup që mori pjesë në edicionin e fundit të Ligës së Kombeve me pak ndryshime.

Kombëtarja do të nisë grumbullimin të dielën në Tiranë, ndërkohë që në vazhdim do të publikohet edhe axhenda mediatike dhe stërvitore e kuqezinjve.

Sfida Poloni-Shqipëri, e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2024, grupi E, do të luhet më 27 mars në stadiumin “PGE Narodowy” të Varshavës dhe nis në ora 20:45.

LISTA E PLOTË

Trajneri Sylvinho publikon listën në kuadër të ndeshjes me

Të fundit