Flash News

E-TJERA

Transporti i drogës, te dera e shtëpisë, arrestohen 3 shqiptarë në Greqi

Transporti i drogës, te dera e shtëpisë, arrestohen 3

Tre shqiptarë janë arrestuar këtë të premte nga policia Greke pasi trafikonin lëndë narkotike.

Policia greke fillimisht ndoqi një prej shqiptarëve që shkoi me një makinë tek banesa e një grekut duke i dorëzuar një pako. Policia ndërhyri, por hasi në kundërshtimin e dhunshëm nga shqiptari megjithatë arriti t’i arrestojë të dy.

Ne pranga ranë dhe dy shqiptarët e tjerë teksa ndodheshin në automjet pranë një karburanti.

Gjatë operacionit policia greke sekuestroi 3 kg 130 gram marijuanë të ndara në 3 pako dhe 410 euro. Në banesën e grekut u gjeten dhe 45.2 gram marijuanë dhe 1 peshore elektronike.

Një nga shqiptarët është me banim në Patra, ndërsa dy të tjerët hyjnë e dalin nga Shqipëria në Greqi, e anasjelltas.

Të fundit