Flash News

E-TJERA

Tregolësh historik për Messin/ Arrin 102 gola me Argjentinën, ndjek Ronaldon dhe legjendën e Iranit

Tregolësh historik për Messin/ Arrin 102 gola me Argjentinën,

Miqësorja mes Argjentinës dhe ishullorëve të Karakaoës ishte një sfidë historike për Lionel Messin. Kapiteni i kampionëve të botës, realizoi tre gola në sfidën që u zhvillua në stadiumin “Unico Madre de Ciudades”.

Ajo që e bën të veçantë është se me realizimet ndaj Karakaos, Messi arrin shifrën e 102 golave me kombëtaren e Argjentinës. Të vetmit që kanë më shumë se “Pleshti” janë iraniani Ali Daei me 109 gola dhe portugezi Cristiano Ronaldo me 122.

Të fundit