Flash News

E-TJERA

Tritol fasonerisë së biznesmenit italian, Gjykata jep vendimin për Edmond Arapin

Tritol fasonerisë së biznesmenit italian, Gjykata jep vendimin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për 46 vjeçarin Edmond Arapi që akuzohet se pagoi 100 mijë lekë një 16 vjeçar për t’i vënë tritol fasonerisë së një biznesmeni italian në zonën e Freskut në Tiranë.

Ndërkohë “Arrest në shtëpi” është vendosur për 16 vjeçarin Arnold Vatocin, të miturin që vendosi lëndën plasëse.

Burime nga salla ku zhvillohej seanca konfirmopjnë se 46-vjeçari ka mohuar akuzat dhe përfshirjen në ngjarje.

Nuk e kam njohur as takuar kurrë biznesmenin Italian. Nuk kam asnjë konflikt me të. Unë punoj prej disa kohësh në një gurore në Himarë. Qëndroj një pjesë të kohës atje për të siguruar të ardhura për familjen. As djalin (Arnold Vatocin) nuk e njoh as se kam takuar ndonjëherë. S’jam i përfshirë në këtë ngjarje”, ka thënë Edmond Arapi.

Ndërkohë i mituri ka refuzuar të flasë dhe të japë dëshmi duke ia lënë avokatit të tij mbrojtjen.

Burimet konfirmojnë se 16-vjeçari rezulton edhe më herët i përfshirë në veprime në konflikt me ligjin dhe i proceduar. Ndërkohë që në polici ka deklaruar se Arapi i ka thënë të vendos tritolin në biznisitn fason.

Të fundit