Flash News

E-TJERA

Tronditet Korça! Vritet me armë zjarri një person, autori më pas vret edhe veten

Tronditet Korça! Vritet me armë zjarri një person, autori

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e sotme qytetin e Korçës.

Një person ka qëlluar me armë zjarri një tjetër duke i shkaktuar vdekjen dhe më pas ka vrarë veten. 

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë një hoteli në lagjen nr. 18. Sipas policisë, një person ende i paidentifikuar, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri E. P., rreth 40 vjeç, banues në Korçë, i cili ka humbur jetën gjatë transportimit për në spitalin e Korçës.

Autori i dyshuar i krimit, pasi ka qëlluar 40-vjeçarin, dyshohet se është vetëvrarë me armën e krimit.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 28.02.2024, rreth orës 20:25, në lagjen nr. 18, Korçë, rruga “Koço Golniku”, një shtetas ende i paidentifikuar, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri shtetasin E. P., rreth 40 vjeç, banues në Korçë, i cili ka humbur jetën gjatë transportimit për në spitalin e Korçës.


Autori i dyshuar i krimit, pasi ka qëlluar 40-vjeçarin, dyshohet se është vetëvrarë me armën e krimit.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës armën e krimit, gëzhojat. Gjithashtu janë administruar dhe po këqyren pamjet filmike nga kamerat e sigurisë.

Për këtë rast është krijuar një grup i posaçëm hetimor i cili po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes, si dhe për identifikimin e autorit të ngjarjes.

 

 

 

 

Të fundit