Flash News

E-TJERA

U aksidentua në Stamboll, ndërron jetë kampioni shqiptar i atletikës

U aksidentua në Stamboll, ndërron jetë kampioni shqiptar i

Kampioni shqiptar i atletikës, Klement Lutfiu ka ndërruar jetë dje në Stamboll, pasi një beteje për disa muaj.

Ai para pak kohësh u aksidentua nga një makinë duke u aksidentuar në Stamboll. Edhe pse mjekët turq u përpoqën, aksidenti pati pasoja fatale për të.

Mendi ynë, siç e thërrisnin miqtë, nuk ia doli. Mbrëmë, rreth moshës 68-vjeçare, ai mbylli sytë, duke lënë pas tij “bëmat” e tij sportive, emrin e një kampioni të veçantë në atletikën shqiptare dhe kujtimet për të…

Mbrëmë në Stamboll, zemra e tradhëtoi kampionin tonë Klement Lutfiu, atletikës shqiptare do t’i mungojë një tjetër legjendë në apel…

Pushofsh në paqe miku ynë!…”, shkruajnë të afërmit.

Të fundit