Flash News

E-TJERA

U aksidentua gjatë punës në Fabrikën e Tullave në Maminas, vdes 40-vjeçari

U aksidentua gjatë punës në Fabrikën e Tullave në

Një 40-vjeçar me inicialet S.B është dëmtuar dhe ka humbur jetën gjatë punës  në një fabrikë tullash në Durrës. Në lidhje me ngjarjen policia bën me dije se është proceduar penalisht një 59-vjeçar përgjegjës i turnit.

Njoftimi i policisë: 

Specialistë për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shijak referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasin E. S., 59 vjeç, banues në Vorë, me detyrë përgjegjës turni në një fabrikë tullash, në Maminas, pasi më datë 11.04.2024, rreth orës 23:40, gjatë punës në këtë fabrikë është dëmtuar shtetasi S. B., 40 vjeç, banues në Vorë, i cili për pasojë ka humbur jetën. Vijon puna për dokumentimin e rrethanave të këtij rasti.     

 Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Të fundit