Flash News

E-TJERA

U akuzua si shkaktar i përplasjes së dy trenave në Larisa, gjykata liron përgjegjësin e stacionit

U akuzua si shkaktar i përplasjes së dy trenave në Larisa,

Përgjegjësi i stacionit të trenit të Larisës, Vassilis Samaras është liruar nga Gjykata. Ai ishte akuzuar si shkaktar i tragjedisë së përplasjes së dy trenave ku humbën jetën më tepër se 57 persona, mes të cilëve dhe 6 shtetas me origjinë shqiptare.

Sipas mediave greke, deri më tani nuk janë gjetur prova për fajësimin e përgjegjësit të stacionit. Ndërkohë, dje në Greqi humbi jetën në një aksident drejtori i Përgjithshëm i Hekurudhave.

Të fundit