Flash News

E-TJERA

U asfiksuan në ambientet e punës, përfundojnë në QSUT punonjëset e fabrikës së telit në Bathore

U asfiksuan në ambientet e punës, përfundojnë në QSUT

Disa punonjëse të një fabrike teli në Bathore janë paraqitur pranë ambienteve të QSUT.

Mësohet se gjatë qëndrimit në ambientet e punës nuk janë ndjerë mirë dhe kanë shfaqur shenja asfiksie.

Më datë 25.05.2023, janë paraqitur për kontroll mjekësor në QSUT disa punonjëse të një fabrike teli në Bathore, të cilat gjatë qëndrimit në ambientet e punës nuk janë ndjerë mirë dhe kanë shfaqur shenja asfiksie.

Dy prej këtyre punonjëseve, shtetaset T. D., 42 vjeçe, dhe F. N., 47 vjeçe, ndodhen aktualisht në spital, nën kujdesin e mjekëve.”, njofton policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të fundit