Flash News

E-TJERA

U gjobit për shkelje të masave anti-covid në ditëlindjen e Bes Kallakut, Meta: Jam shembull i përgjegjshmërisë, s’kam informacion për gjobë

U gjobit për shkelje të masave anti-covid në ditëlindjen e

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas ndëshkimit me gjobë nga ana e autoriteteve të disa pjesëmarrësve, pronarit të lokalit dhe pezullimin e 6 policëve të zonës, pasi morën pjesë në ditëlindjen e 35-të të aktorit Bes Kallaku.

I ftuar në ‘abc news’, Meta thotë se nuk ka qenë shkelës dhe se ka respektuar distancën sociale.

Meta: Unë nuk e di që janë mbyllur restorantet

Gazetari: Nuk lejohet pjesëmarrja i më shumë se dhjetë persona

Meta: Nuk e di, nuk i kam numëruar, unë isha i ftuar. Ka patur distancë shembullore. I bëj thirrje qeverisë të reflektojë para se të përballet me pasoja dramatike. Unë jam një shembull i përgjegjshmërisë. E mbaj maskën për të dhënë mesazh, jo për të ruajtur veten.  Për gjobën nuk kam informacion.

Ditari politik

Të fundit