Flash News

E-TJERA

U kap duke kultivuar kanabis, shqiptari çudit policinë angleze: Më mirë në burg se në Shqipëri

U kap duke kultivuar kanabis, shqiptari çudit policinë angleze:

Një emigrant shqiptar, i kapur duke kultivuar kanabis në Kent ka habitur policinë angleze.

Sipas gazetës Telegraph, Runi Firaku, Drilon Sulaj, Andi Zyberaj dhe Ermir Zyberaj u kapën në një ‘shtëpi bari’, ndërsa vlera e bimëve që kanabisit që kultivonin kishte një vlerë prej 250 mijë sterlinash.

Policia tha se 43-vjeçari Firaku kishte pak ditë që kishte hyrë ilegalisht në Angli dhe vetëm 4-5 ditë që kishte qenë te godina.

Kur u pyet nga policia nëse e dinte se ishte ilegale kjo që po bënte, ai tha se e dinte, por ‘burgu është më mirë se në Shqipëri’,” tha prokurori i çështjes.

Të fundit