Flash News

E-TJERA

U kap me 14 kg ko*ainë, arrestohet 30-vjeçari shqiptari në Itali

U kap me 14 kg ko*ainë, arrestohet  30-vjeçari shqiptari në

Policia italiane ka arrestuar një 30-vjeçar shqiptar pasi u kap 14 kilogramë kokainë gjatë një operacioni të shërbimit për të luftuar trafikun e drogës.

Operacioni nisi pas një ndërhyrjeje të zjarrfikësve të thirrur në një pronë në Finale Emilia për shkak të dyshimit për rrjedhje gazi.

Aty zjarrfikësit gjetën mikrombështjellës të mbyllur me nxehtësi që përmbanin gjurmë të një substance të bardhë pluhur.

Kur policia mbërriti në vend, zbuloi përveç 14 kg kokainë, një laborator të vërtetë klandestin që përdorej për ruajtjen dhe prerjen e drogës.

 

Të fundit