Flash News

E-TJERA

U kap me 4 pako ekstazi në makinë, arrestohet i riu në Morinë

U kap me 4 pako ekstazi në makinë, arrestohet i riu në

Është vënë në pranga një 33-vjeçar në pikën kufitare të Morinës, pasi tentoi të trafikonte lëndë narkotike ekstazi në vendin tonë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, Amir Bunjakut, banues në Zyrih iu gjetën dhe sekuestruan 4 pako me lëndë të dyshuar narkotike ekstazi.

“Shërbimet e Policisë Kufitare Morinë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e krimeve kufitare, bazuar në inteligjencën informative dhe në analizën e riskut, në hyrje të RSH-së, kanë kaluar në vijë të dytë, për kontroll më të imtësishëm, një automjet taksi.
Gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë, në automjetin taksi në të cilën udhëtonte si pasagjer shtetasi A. B., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 4 pako me lëndë të dyshuar narkotike ekstazi.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve të DVP Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin A. B., 33 vjeç, banues në Zyrih, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve””, njofton policia.  

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme.”

Të fundit