Flash News

E-TJERA

U kapën me drogë, arrestohen tre shqiptarë në Itali

U kapën me drogë, arrestohen tre shqiptarë në Itali

Janë arrestuar tre shqiptarë janë arrestuar nga Policia në Itali, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike.

Në pranga kanë rënë shtetasit: Elvis Mema, me banim në Volta Mantovana, Koledio Melaca me banim në Pechiera dhe Pozzolengo, të cilët janë lënë në “Arrest në burg” si dhe Harallam Pano me banim në Verona, i cili është lënë në “Arrest shtëpie”.

Mediat vendase shkruajnë se hetimi mbi rastin nisi në vitin 2022 ku u gjetën dhe sekuestruan 105 gramë kokainë: gjysmë kilogram drogë, armë dhe 12 mijë euro cash.

 

Të fundit