Flash News

E-TJERA

U kapën me kokainë me vlerë 400 mijë paund dhe 340 mijë £ cash, arrestohen 4 shqiptarë në Londër

U kapën me kokainë me vlerë 400 mijë paund dhe 340
Foto nga kokaina e sekuestruar

Katër anëtarë të dyshuar të një grupi të krimit të organizuar shqiptar janë arrestuar të akuzuar për pastrim parash dhe vepra të furnizimit të drogës.

Pas arrestimit, atyre iu gjetën 340 mijë paund dhe një sasi kokaine me vlerë 400 mijë paund.

Shqiptarët Rrustem Dauti, 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai, 32 vjeç, u arrestuan nga oficerët në Cambridge Road North, Chiswick, si të dyshuar në pastrimin e parave pasi oficerët gjetën një çantë që përmbante afërsisht 100,000 £ cash, raportojnë mediat angleze. 

OCP arrestoi një burrë tjetër, Florian Meshi, 22 vjeç, për shkelje të imigracionit dhe furnizimit me drogë ndërsa kërkonte pronën e Dauti në Trotwood, Hainault, ku u sekuestruan 140,000 £.

Një kontroll në adresën e Meshit u krye kur oficerët arrestuan një të katërt, Azem Gashi, 26 vjeç, për vepra penale të drogës pasi i gjetën katër kilogramë kokainë u në banesë, së bashku me rreth 100,000 £ në para.

Të katër shqiptarët u paraqitën në Gjykatën e Magjistraturës Uxbridge sot ku u caktua paraburgimi deri në paraqitjen e tyre të radhës në Isleworth Croën Court në 12 Shkurt.

Ditari politik

Të fundit