Flash News

E-TJERA

U prek nga Covid-19, ndahet nga jeta mjeku nga Dibra; ish-deputeti: Shpëtoi mijëra njerëz, por jo veten

U prek nga Covid-19, ndahet nga jeta mjeku nga Dibra; ish-deputeti: Shpëtoi

Ndahet nga jeta për shkak të covid-19 mjeku Ibrahim Kaziu në Dibër.

Lajmin e ka bërë të ditur ish deputeti Xhemal Gjunkshi përmes rrjeteve sociale, ku thotë se luftoi për muaj me radhe me këtë virus, duke shpëtuar mijëra jetë, por nuk ia doli dot të shpëtonte veten e tij.

“Lajmi për ndarjen nga jeta të dr. Ibrahim Kaziut na pikëlloi pa masë.

Dr. Braçja siç i thërrisnin të gjithë luftoi me virusin vdekje prurës, për muaj me rradhë në frontin e parë duke prekur me duart e tij qindra të infektuar. Ai ishte njeriu i parë që përballej me virusin,në spitalin Rajonal, trajtoi dhe shpëtoi mijëra njerëz, por nuk ia doli të shpëtonte veten .

Dr.Ibrahimi ishte një mjek humanist dhe i ndershëm, familjar i devotshëm, demokrat, njeri i lirë!

Ngushëllime të sinqerta për familjen , miqtë dhe kolegët e tij!
Parajsa qoftë vend pushimi i tij !
Lamtumirë dr.Ibrahimi!”, shkruan ish deputeti.

U prek nga Covid-19, ndahet nga jeta mjeku nga Dibra; ish-deputeti: Shpëtoi
 

 

Ditari politik

Të fundit