Flash News

E-TJERA

U rrëzua nga skela, humb jetën 58-vjeçari shqiptar në Itali

U rrëzua nga skela, humb jetën 58-vjeçari shqiptar në

Një 58-vjeçar shqiptar humbi jetën pasi ra nga 4 m lartësi. Viktima është identifikuar si Abdulla Bisku, që jetonte me familjen në Asola, 300 metra larg vendit të aksidentit.

Burri ishte në kantier duke punuar me dajën e tij, por në momentin e aksidentit ai ishte vetëm. Hetimet do të konstatojnë nëse janë respektuar të gjitha masat e sigurisë dhe nëse punonjësi i ndjerë ka pasur apo jo mjete mbrojtëse si helmeta.

Vendi i aksidentit ishte një kantier ndërtimi në Nazario Sauro. Ekipet e shpëtimit kanë mbërritur në vendngjarje me një mjet mjekësor, por shqiptari vdiq menjëherë.

Të fundit