Flash News

E-TJERA

Vritet me thikë 41-vjeçari në Sarandë, në kërkim i riu nga Laçi

Vritet me thikë 41-vjeçari në Sarandë, në kërkim

Identifikohet personi që humbi jetën pasditen e sotme pasi u godit me thikë në Sarandë.

Mësohet se viktima është Klodian Bakia, 41-vjeç, banues në Tepelenë.

Sipas të dhënave të para nga policia, viktima u qëllua me thikë në lagjen nr.1 nga  Xhanelo Tarja, 24 vjeç, banues në Laç, pasi u përfshi në një konflikt të çastit.

Pas ngjarjes, 41-vjeçari ndërroi jetë në spital, ndërsa policia është vënë në kërkim të autorit.  

Sarandë/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë, ku dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, një shtetas, si pasojë e dëmtimeve me mjete prerëse ka ndërruar jetë, në spitalin e Sarandës, ju informojmë se:

Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore, është bërë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit Xh. T., 24 vjeç, banues në Laç.


Shtetasi Xh. T, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, në lagjen nr.1, Sarandë, ka goditur me mjete prerëse shtetasin K. B., 41 vjeç, banues në Tepelenë, i cili si pasojë e dëmtimeve të marrë, ka ndërruar jetë në spitalin e Sarandës.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë vijojnë punën intensive për kapjen e autorit të dyshuar.

Grupi hetimor vijon punën për identifikimin e personave të tjerë që mund të jenë të përfshirë në këtë ngjarje si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Të fundit