Flash News

E-TJERA

Ulen shifrat e Covid-19 në vend, sa viktima dhe të infektuar u shënuan në 24 orët e fundit

Ulen shifrat e Covid-19 në vend, sa viktima dhe të infektuar u

Tetë viktima nga Covid-19 raporton Ministria e Shëndetësisë në vendin tonë për 24 orët e fundit.

Në raportimin ditor, po ashtu ndryshe nga ditët e fundit ka një rënie të lehtë edhe të numrit të të infektuarve, sot 644 qytetarë të prekur.

Ndërkohë, aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 461 pacientë, 19 në terapi intensive, 7 pacientë janë të intubuar. 

Në 24 orët e fundit në vend, janë kryer 2.137 testime, prej të cilave 410 janë testime janë kryer për arsye depistimi.

Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 644 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:

258 raste në Tiranë, 48 në Fier, 44 në Elbasan, 38 në Shkodër, 26 në Lushnje, 23 në Sarandë, 22 në Durrës, 21 në Përmet, 19 në Pogradec, 16 në Berat, 15 në Gjirokastër, nga 13 raste në Kukës, Kavajë, nga 10 raste në Kurbin, Mirditë, Tepelenë, 9 në Mat, 8 në Gramsh, 7 në Kuçovë, 6 në Korçë, 5 në Mallakastër, nga 4 raste në Krujë, Lezhë, Has, Vlorë, Delvinë, 2 në Bulqizë, 1 në Dibër. 

Në 24 orët e fundit janë shëruar 365 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 17.031 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 461 pacientë, 19 në terapi intensive, 7 pacientë janë të intubuar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 8 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID:

4 qytetar nga Durrësi, 2 qytetar nga Tirana, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Kuçova, të moshave nga 48 në 73 vjeç.

COVID-19 – Statistika (25 Nëntor 2020)

Raste të reja ditore                         644

Të shëruar ne 24 orë                      365

Të shtruar në spitale                       461

Humbje jete në 24 orë                  8

Testime ditore                                  2.137

 

Testime totale                 179.842

Raste pozitive                         34.944

Raste të shëruara                 17.031

Raste Aktive                            17.170

Humbje jete                               743

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë    8867

Fier                        1373

Durrës 1252

Korçë    955

Shkodër               867

Vlorë     833

Elbasan 810

Lezhë    678

Berat     508

Gjirokaster 493

Kukës    375

Dibër     159

Ditari politik

Të fundit