Flash News

E-TJERA

Ulen temperaturat dhe rikthehen reshjet e shiut dhe të borës në Shqipëri, si parashikohet moti

Ulen temperaturat dhe rikthehen reshjet e shiut dhe të borës në

Duke nisur nga dita e sotme, moti në Shqipëri është karakterizuar nga vranësira dhe ulja e temperaturave.

Reshje shiu në formë pikash të herëpashershme priten në orët e mbrëmjes, ndërsa në zonën e veriut reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave. Temperaturat do të luhatën nga 6 deri në 13 °C.
Mot kryesisht me vranësira e intervale me diell pritet të mbajë ditën e martë.

Temperaturat parashihet të lëvizin prej 8 deri në 17 °C. Ndërsa e mërkura do të mbajë mot me vranësira e reshje të mëdha shiu, në zonat malore reshje bore. Temperaturat do të sillen prej 10 deri në 11 °C.

Ulen temperaturat dhe rikthehen reshjet e shiut dhe të borës në

Të fundit