Flash News

E-TJERA

Ulen temperaturat/ Surprizat e motit në fundjavë, çfarë pritet

Ulen temperaturat/ Surprizat e motit në fundjavë, çfarë
Foto ilustruese

Muaji mars nisi me temeratura pranverore, por situata do të ndryshojë në fundjavë, ku do të ketë surpriza.

Sinoptikanja Adiola Bani tha për ‘Neës24' se të mërkurën dhe të enjten do të ketë rritje të temperaturave, deri në 18 gradë celsius. Ndërsa në fundjavë shtoi ajo, do të ketë reshje shiu dhe termometri do të zbresë deri në 4 gradë më poshtë.

“E mërkurë dhe e enjtja na sjellin temperatura në rritje të temperaturave deri në 18 gradë. E premtja dhe e shtuna do të na sjellin vranësira dhe shira. Nata e së shtunës dhe të dielës, do të sjellin reshje bore në zonat malore. Në fundjavë presim një rënie me 4 gradë celsius gjatë fundjavës”, tha Bani.

Të fundit