Flash News

E-TJERA

Uli kokën dhe lejoi golin në ndeshjen me Italinë, Elseid Hysaj kërkon ndjesë: Ishte gabim loje

Uli kokën dhe lejoi golin në ndeshjen me Italinë, Elseid Hysaj

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj ka kërkuar ndjesë pasi u kritikua nga tifozët për qëndrimin dhe uljen e kokës teksa lejoi italianët të shënojnë gol në Grupin B të Euro 2024.

Ne një reagim në rrjetet sociale, Hysaj  shkruan se ishte një gabimin teknik dhe instiktiv që shkaktoi golin e dytë. 

 "Pas ndeshjes me Italinë dhe evenimenteve të fundit, ndjej t’i kërkoj ndjesë të gjithë tifozëve shqiptar për gabimin teknik dhe instiktiv që shkaktoi golin e dytë që pësuam. Eshtë e tepërt të specifikoj që ishte pikërisht gabim loje dhe vlerësim i rremë i trajektores! Kush më njeh e di mirë që do të jepja çdo forcë që kam dhe do bëja çdo sakrificë për këtë bluzë, siç kam bërë gjithmonë. Më vjen keq për strumentalizimin pa vend nga shumë persona të gabimit përtej vlerësimit teknik.

Nga ana tjetër, falënderoj përzemërsisht të gjithë tifozat e panumërt që më kanë dërguar mesazhe konfortimi në forma të ndryshme, i pranoj me vetëdije kritikat dhe keqardhjen e tifozëve ane e mbarë të cilët pa përjashtim i mbaj në zemër. Tani të përqendrohemi të ndeshjet e radhës dhe forca Shqipëri gjithmonë”, shkruan Hysaj.

Uli kokën dhe lejoi golin në ndeshjen me Italinë, Elseid Hysaj

Të fundit