E-TJERA

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për
Foto ilustruese

Në vendin tonë moti sot do të nisë me kthjellime, për t'ia lënë vendin vranësirave pas mesdite. Orët e pasdites pritet të sjellin zhvillim të vranësirave dhe shira aftashkurtër në vendin tonë, ndërsa në mbrëmje do të ketë rikthim të kthjellimeve.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por rënie sjellë mesdita, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 11°C deri në 26°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor-jugperëndimor, duke gjeneruar në det dallgëzim deri 4 ballë.

Të fundit