Flash News

E-TJERA

Ursula von der Leyen pas takimit me Ramën: E ardhmja e Shqipërisë është BE

Ursula von der Leyen pas takimit me Ramën: E ardhmja e Shqipërisë

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen ka reaguar pas takimit me kryeministrin Edi Rama ditën e djeshme në Bruksel.

Përmes një postimi në Twitter, ajo shprehet se sëbashku me Ramën kanë diskutuar për negociatat dhe pranimin e Shqipërisë në BE.

Sipas saj pozicioni i BE është i qartë, Shqipëria e ka të ardhmen në BE.

Postim i plotë:

Shqipëria mund të mbështetet tek BE për të krijuar mundësinë e  rindërtimit pas tërmetit dhe për të trajtuar pandeminë. Shpresoj ta vizitoj Shqipërinë së shpejti.

Ne diskutuam për hapjen e negociatave. Pozicioni ynë është i qartë: e ardhmja e Shqipërisë është BE dhe negociatat duhet të fillojnë.

Ursula von der Leyen pas takimit me Ramën: E ardhmja e Shqipërisë

Të fundit