Flash News

E-TJERA

Vajzat e Vllaznisë shkruajnë historinë, kualifikohen në Champions League

Vajzat e Vllaznisë shkruajnë historinë, kualifikohen në

Ekipi i Vllaznisë për vajza ka shkruar sot historinë e futbollit shqiptar. Me një fitore përballë ukrainasve të Vorsklas sot në “Loro Boriçi” , vajzat e Vllaznisë janë kualifikuar në Champions League. 

Golat u shënuan nga Paterson dhe Berisha, ndërsa skuadra kundërshtare shënoi vetëm një gol nga Korsun .

Vajzat kuqeblu hyjnë për herë të parë grupet e Ligës së Kampioneve, ku do jenë pjesë e 16 ekipeve më të mira të Europës.

 

Të fundit