Flash News

E-TJERA

Vaksinimi i personaliteteve 80+, Rama tregon një tjetër emër: I ka dhënë tërë jetën mjekësisë

Vaksinimi i personaliteteve 80+, Rama tregon një tjetër emër: I

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar një tjetër emër që do të vaksinohet nesër në stadiumin ‘Air Albania’.

Gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët e Fierit, Rama tha se ndër personalitetet mbi 80 vjeç që do të vaksinohen të dielën veç artistëve si Tinka Kurti, Reshat Arbana, Margarita Xhepa, regjisori Piro Milkani, apo ish presidenti Alfred Moisiu, do të marrë dozën e parë edhe mjeku kardiolog Anesti Kondili.

Nisim ditën e diel vaksinimin e moshës mbi 80 vjet e lartë. Kur thashë se do nisim me personalitet që i kanë dhënë shumë shoqërisë sonë dhe që nuk duhet t’i kujtojmë kur marrim lajmin e hidhur se ndahen nga jeta, sot duhet të kujdesemi për personalitetet 80+, jo hajde të marrim Bujar Nishanin ta vaksinojmë.

Një filozof thoshte gjenocid, presidenti thoshte ndarje klasore, pse është diktaturë që të vaksinosh Tinka Kurti, Anesti Kondilin një njeri që i ka dhënë tërë jetën mjekësisë, apo Alfed Moisiu”, u shpreh kryeministri.

Ditari politik

Të fundit