Flash News

E-TJERA

"Vaksinimi", Manjani: Rama shet p*rdhë syfyri për të blerë vota

"Vaksinimi", Manjani: Rama shet p*rdhë syfyri për të

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me premtimet e kryeministrit Edi Rama për aksionin e vaksinimit kundër Covid-19.

Manjani, në një status në rrjetet sociale, shprehet se nëse s'do ishte çështja e vaksinës, Rama s'do kishte me se të hynte në zgjedhje, pasi s'ka çfarë të shesë më elektoralisht.

Ai shton më tej se edhe nëse e marrim si të mirëqenë premtimin e Ramës se do kët vaksina për të gjithë. sërish kjo nuk mund të realizohet deri peër zgjedhjet e 25 prilli dhe sipas tij është thjesht një mashtrim i kreut të qeverisë.

Postimi i plotë:

Pra po të mos ishte çështja e vaksinave, ky sdo kishte me çfarë të hynte në zgjedhje.

Ska më asgjë për të shitur elektoralisht.

Megjithatë dakord, le të marrim produktin elektoral të Tij, pra vaksinën anti-covid, ku e ka?!

As pasagjerët e avionëve, në të cilët erdhën ato 3 çanta me vaksina, nuk u vaksinuan dot!!!

Edhe sikur të marrim të mirqenë premtimin e Tij se do ketë vaksina për të tërë, prapseprap deri në zgjedhje kjo nuk realizohet.  Madje, as deri nga mesi i vitit që vjen jo.

Atëhere çfarë shet ky njeri?!

Qartësisht shet rrena. Shet pordhë syfyri për të blerë vota...

Ditari politik

Të fundit