Flash News

E-TJERA

Vaksinohet Mira Meksi, mesazh për solidaritetin e treguar: Ma keni prekur shpirtin

Vaksinohet Mira Meksi, mesazh për solidaritetin e treguar: Ma keni prekur
shkrimtarja Mira Meksi

Pas reagimit të gjerë në rrjet, shkrimtarja Mira Meksi është vaksinuar kundër koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo përmes një postimi në rrjetet sociale. 

Ajo falenderon të gjithë ata që u solidarizuan me të, ndërsa thekson se ka dritë në fund të tundelit. Meksi nuk e priste gjithë reagimin që erdhi nga qytetarë, aktivistë dhe artistë.

Shkrimtarja është operuar nga një sëmundje të rëndë dhe duhet të shkojë jashtë vendit për shërbim më të specializuar mjekësor, por një gjë e tillë nuk lejohej pa u vaksinuar më herët.

 

Vaksinohet Mira Meksi, mesazh për solidaritetin e treguar: Ma keni prekur

 

Të fundit