Flash News

E-TJERA

Vendi nuk gjen qetësi, 15-vjeçari godet me thikë bashkëmoshatarin në Paskuqan

Vendi nuk gjen qetësi, 15-vjeçari godet me thikë

Shqipëria nuk po mundet të gjejë as qetësi dhe as siguri. Vrasje, plagosje, sherre kanë kapluar vendin kohët e fundit ku të përfshirë janë nga adoleshentët tek të rriturit.

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë të enjte në Paskuqan, ku dy nxënës janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Ngjarja ka ndodhur në shkollën “Jashar Hoxha”.

Një 15 vjeçar ka goditur me mjet prerës një bashkëmoshatarin e tij ndërsa autori i ngjarjes është shoqëruar në polici.

Më datë 30.03.2023, në Paskuqan, në shkollën “Jashar Hoxha”, janë konfliktuar dy nxënës shkolle, dhe gjatë konfliktit një 15-vjeçar, dyshohet se ka goditur me mjet prerës një bashkëmoshatarin e tij, i cili si pasojë është dëmtuar dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Autori i dyshuar është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njoftoi policia.

Po ashtu ditën e sotme në Tepelenë ka ndodhur një plagosje e dyfishtë, ku pas një konflikti të çastit, një 42-vjeçar goditi me thikë bashkëshorten e tij dhe më pas ka tentuar t’i japë fund jetës.

Floreta dhe Lulëzim Nanaj është çifti i bashkëshortëve të cilët kanë përfunduar në spital, si rezultat i plagosjes.

Vendi nuk gjen qetësi, 15-vjeçari godet me thikë

Ndërkohë, për 40-vjeçaren mësohet se është dashur ndërhyrja e specializuar ndërsa një helikopter po e sjell në spitalin e Traumës.

Sikur të mos mjaftonin këto ngjarje, në spitalin e Gramshit, një pacient 65-vjeçar është hedhur nga kati i katërt i dhomës ku ishte shtruar. Ngjarja ndodhi rreth orës 07:20 të mëngjesit.

Hekuran Llapushi ka përfunduar në tarracën e katit të dytë, dhe për pasojë ka pësuar fraktura të shumta në trup dhe hemorragji, ndërsa është nisur drejt spitalit të Traumës, në gjendje të rëndë.

Vendi nuk gjen qetësi, 15-vjeçari godet me thikë

65-vjeçari ishte i shtruar ne repartin e patologjisë që prej katër ditësh.

Rreth orës 07:20, dyshohet se për shkak të gjendjes së rënduar psikologjike, është vetëhedhur nga dritarja e spitalit të Gramshit, shtetasi H. Ll., 65 vjeç, i cili trajtohej në këtë spital, për disa diagnoza mjekësore (Astmë dhe Hipertension). Për shkak të demtimeve të marra, 65-vjeçari është dërguar në Spitalin e Traumës, Tiranë, ku po merr asistencë mjekësore. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje”, njoftoi policia.

 

 

 

Të fundit