Flash News

E-TJERA

Vendoret e 14 majit, sot afati i fundit për dorëzimin e listave në KQZ

Vendoret e 14 majit, sot afati i fundit për dorëzimin e listave

Sot është afatii fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve dhe të këshillave bashkiakë në Komsionin Qendror të Zgjdhjeve, për vendoret e 14 majit.

Pritet që sot koalicioni “Bashkë Fitojmë”, mes P;artisë së Lirisë me Ilir Metën dhe Partisë Demokratike me Sali Berishën, të dorëzojë listat e këshillave bashkiakë.

Partia Socialiste vendosi të hyjë në zgjehdjet vendore të 14 majit me 44 kryebashkiakë të rikonfirmuar dhe 17 emra të rinj që i bashkohe socialistëve.

Edhe grupimi i Alibeajt përcaktoi kandidatët e vetë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 majit. Për Bashkinë e Tiranës, Alibeaj ka zgjedhur Roland Bejkon që pritet të garojë më 14 maj.

Të fundit