Flash News

E-TJERA

Verstappen nuk ka rival, holandezi triumfon në Çmimin e Madh të Monacos

Verstappen  nuk ka rival, holandezi triumfon në Çmimin e Madh

Pista e Monakos edhe një herë kurorëzon Max Verstappen si princ në Monte Carlo, me holandezin që triumfon në qarkun e tij "shtëpi" në një garë pa histori. Në fakt, raundi i shtatë i sezonit F1 shkon për holandezin, me Aston Martin të Alonso-s dhe Alpine të Ocon-it që ndjekin në distancë.

Të dy Ferrarit ishin jashtë podiumit, me Leclerc dhe Sainz që përfunduan në vendin e gjashtë dhe të tetë, me Monegasque të paraprirë nga Mercedes i Hamilton dhe Russell, ndërsa Gasly u vendos midis dy SF-23. Në finale, shumë pyetje, me shiun që vuri në vështirësi disa kalorës, por me një Verstappen që nuk u tremb kurrë për suksesin përfundimtar.

Dy gara në një, por me të njëjtin rezultat. Në fakt, para dhe pas shiut, në Monte Karlo nuk kishte asgjë për të bërë për ndjekësit, me Max Verstappen dhe Red Bull që nuk lanë asnjë shans në pistë.

Para shiut, në fakt, 53 xhiro të drejtuara me mjeshtëri nga holandezi që njeh kthesat e qytetarit të Principatës, shtëpia e tij e dytë, një garë e patëmetë që e çoi në acarimin e gomës mesatare, ndryshoi vetëm me të ndërmjetme, pikërisht kur RB19 e tij nuk mund të duronte më. Një GP që përfundoi me një epërsi të bujshme, plot 27 sekonda, ndaj Alonsos që kishte ëndërruar të rikthehej në shkallën më të lartë të podiumit.

Dhe pas Verstappen, përveç Alonso-s së lartpërmendur, gjithçka shkon. Me Aston Martin që shpresonte për të dhe një Alpin nga Ocon që tentoi grushtin e shtetit për një kohë të gjatë, askush nuk ishte në gjendje të mbante hapin me holandezin. Dhe me shiun gjithçka mbeti në balancë për disa xhiro, me kalorësit që gabonin dhe rrezikonin shumë.

Russell di diçka për të, i pesti pas Hamiltonit dhe i penalizuar me pesë sekonda, por edhe Ferrari. Me Leclerci i cili përfundon i gjashti përpara Gasly-t, në fakt, Reds duhej të bënin gjithçka për të qëndruar në pozitat e para. Por mes ngadalësimeve për shkak të shiut dhe disa rrotullimeve para 16-sheve të Kalit të Prancing, në fund ishte Mercedes që shënoi më shumë pikë.

Një kapitull më vete për Sainz, me spanjollin që u përpoq disa herë të mashtronte Ocon në pistë, por më pas duhet të dorëzohej. Në fillim të garës, pas një tentative për parakalim, të dy patën gjithashtu kontakte, me francezin që doli më mirë nga shkëputja e cila më pas çoi në vendin e tretë.

Piloti i Ferrarit, i lindur në Madrid, me krahun e tij të dëmtuar fillimisht dhe më pas me disa goditje nga larg, u detyrua të rindërtonte garën e tij, e cila për pak sa nuk përfundoi me një përplasje në një mur që për fat të mirë nuk shkaktoi dëme në SF-23 të tij.

Më pas në pikë përfunduan McLarens e Norris dhe Piastri, të ndjekur nga Alfa Romeo e Bottas, Alpha Tauri e De Vries dhe Alfa tjetër e Zhou. Zhgënjim për Albon dhe Tsunoda, me protagonistin japonez të një të gjatë në finale që shkaktoi edhe flamurin e verdhë. Perez, i cili e nisi nga prapa, përfundoi i 16-ti, me Verstappen që më pas e rriti meksikanin në 39 pikë për Kampionatin Botëror.

Të fundit