Flash News

E-TJERA

Video/ 111-vjetori i Pavarësisë, shqiptarët ia marrin valles para Parlamentit grek

Video/ 111-vjetori i Pavarësisë, shqiptarët ia marrin valles para

Diaspora kudo në botë festoi 28 Nëntorit, 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Edhe pse larg, shqiptarët në Gjermani, Angli, SHBA, Greqi dhe kudo në shtete të tjera, festuan me këngë e valle Pavarësinë e tyre.

Të njëjtën gjë kanë bërë edhe shqiptarët që jetojnë në shtetin fqinj, Greqi. Ata kanë kërcyer dhe kënduar me valle shqiptare dhe flamuj kuq e zi në supe, para parlamentit grek.

Pamjet janë publikuar nga mediat greke, ku duket se të pranishmit kanë ndezuar atmosferën në sheshin kryesor të Athinës.

Të fundit