Flash News

E-TJERA

Video/ Me maskë në fytyrë dhe e rrethuar nga policia, 19-vjeçarja rikthehet në skenën e krimit

Video/ Me maskë në fytyrë dhe e rrethuar nga policia,

Hygerta Meta është rikthyer në skenën e krimit, aty ku vrau dhe groposi babanë e saj Pëllumb Metën.

19-vjeçarja ka treguar se si e ka kryer krimin dhe ku e ka hedhur armën me të cilën i mori jetën të atit. Policia është duke kërkuar për armën e krimit pasi nuk e ka gjetur ende.

19-vjeçarja e ka vrarë të atin në katin e dytë të banesës së tyre në Shënavlash dhe më pas e ka mbështjellë me qese dhe e ka varrosur në kasollen e lopës, në oborrin e banesës.

Ajo ka dëshmuar në polici se e varu të atin pasi ai nuk e lejonte të ndiqte ëndrrën e saj dhe të vazhdonte shkollën, por kërkonte ta fejonte me një emigrant në Itali.

Sipas saj, edhe pse e kishte kundërshtuar vazhdimisht kërkesën e të atit, Pëllumbi nuk ishte tërhequr nga fejesa.

Të fundit