Flash News

E-TJERA

VIDEO/ Ndiqte ambulancën në aksin Durrës-Tiranë, gjobitet dhe i hiqet patenta shoferit

VIDEO/ Ndiqte ambulancën në aksin Durrës-Tiranë, gjobitet

Çudirat në vendin tonë nuk kanë të mbaruar. Së fundmi një video po qarkullon në rrjet ku një makinë ndjek pas një ambulancë në rrugën interurbane Durrës-Tiranë.

Pas konstatimit të këtij mjeti, policia rrugore e Tiranës, ka ndaluar shoferin dhe e ka gjobitur.

Mësohet se ndaj drejtuesit të automjetit u vendos masa administrative 30000 lekë të rinj si dhe pezullimi i lejes së drejtimit 12  muaj.

Policia Rrugore e Tiranës në vijim të kontrolleve të ushtruara për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, në rrugën interurbane Durrës-Tiranë, ka konstatuar dhe ndaluar një automjet që ndiqte ambulancën e cila ishte në shërbim emergjence.

Ndaj drejtuesit të automjetit u vendos masa administrative 30000 lekë të rinj si dhe pezullimi i lejes së drejtimit 12  muaj.

Policia Rrugore e Tiranës apelon që drejtuesit e mjeteve të tregojnë kujdes në raport me rregullat e qarkullimit rrugor dhe veçanërisht për të mos ndjekur nga afër dhe shfrytëzuar progresionin e lëvizjes së mjeteve të emergjencave, me sisteme zanore dhe pamore ndezur”, thuhet në njoftimin e policisë.Nuk dihen arsyejet e shoferit se përse e ndiqte ambulancën e cila ishte në shërbim emergjent, ndërkaq njëra tezë mund të jetë dhe shmangia e trafikut i cili është kthyer në një problem madhor në kryeqytet.

 

Të fundit