Flash News

E-TJERA

Video në Tik-Tok me 305 km/h në tunelin e Kalimashit, policia shoqëron Aleks Vishën. Bllokon 'Ferrarin'

Video në Tik-Tok me 305 km/h në tunelin e Kalimashit, policia

Policia rrugore e Tiranës ka shoqëruar Aleks Vishën, një personazh i njohur i Tik-Tokut pak ditë pasi postoi video duke ecur me shpejtësi 305km/h, në tunelin e Kalimashit.

Policia njofton se ka bllokuar edhe mjetin luksoz tip ‘Ferrari’ si dhe u gjobit me 100 000 lekë të rinj drejtuesi.

Njoftimi i policisë:

Policia Rrugore e Tiranës

Qarkulloi me shpejtësi 305km/h, në tunelin e Kalimashit, Policia Rrugore e Tiranës identifikon dhe bllokon automjetin “Ferrari”.

Shoqërohet në Komisariatin Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, drejtuesi i automjetit, shtetasi A. V.

Pas publikimit në rrjetet sociale, të një videoje në të cilën shfaqej një automjet që qarkullonte me shpejtësi 305 km/h, Policia Rrugore e Tiranës ka intensifikuar punën për identifikimin e automjetit dhe të drejtuesit të tij. Në bazë të pamjeve filmike të siguruara, është identifikuar dhe ndaluar automjeti tip “Ferrari” me drejtues shtetasin A. V., të cilin e Policia e ka shoqëruar në Komisariat.

Ndaj drejtuesit të automjetit u mor masë administrative 100 000 lekë të rinj.

Policia Rrugore e Tiranës apelon për drejtuesit e automjeteve që të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor dhe apelon gjithashtu për ndalimin e publikimeve që kanë karakter joedukativ për sigurinë rrugore

Të fundit