Flash News

E-TJERA

Video/ Policia hedh gazlotjsellës ndaj protestuesve, dëmtohet edhe Klevis Balliu

Video/ Policia hedh gazlotjsellës ndaj protestuesve, dëmtohet edhe

Policia ka përdorur gazin lotjsellës për të shpërndarë protestuesit. Mes të dëmtuarve, është edhe Klevis Balliu.

Siç shihet edhe nga videot, efektivët e kanë përdorur gazin për të larguar qytetarët, duke dëmtuar disa prej tyre. Protestuesit shihet të largohen me vrap nga gardhi.

Edhe pas gazit, ata janë rikthyer sërish dhe kanë vijuar protestën.

  

Të fundit