Flash News

E-TJERA

VIDEO/ Ronaldo nuk di të ndalet, shënon gol spektakolar në Arabinë Saudite

VIDEO/ Ronaldo nuk di të ndalet, shënon gol spektakolar në

Cristiano Ronaldo vazhdon të dhurojë paraqitje spektakolare edhe pse tashmë është 38-vjeç. Sulmuesi portugez i transferuat në kampionatin arab tek skuadra e Al Nassr, ka marrë rolin e liderit dhe nuk harron të shënojë gola të jashtëzakonshëm.

Në ndeshjen e fundit, Ronaldo mori përsipër të ekzekutonte një goditje dënimi në minutën e 77. Distanca ishte e konsiderueshme, por për portugezin kjo është një lojë fëmijësh.

Gjuajta e sulmuesit ishte perfekte me topin që përfundoi në rrjetë duke bërë që të gjithë të pranishmit në stadium të ngriheshin në këmbë.

 

Të fundit