Flash News

E-TJERA

Video/ Skandalet me korrupsionin, aktivistët e ndjekin dhe i hedhin para Arben Ahmetajt

Video/ Skandalet me korrupsionin, aktivistët  e ndjekin dhe i hedhin para

Aktivistët e Lëvizjes Bashkë protestuan përpara Parlamentit kundër vendimit për rritjen e pagave për deputetët e ministrat.  Në ato momente në atë zonë kaloi ish-zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Arben Ahmetaj. Disa aktivistë iu afruan dhe i hodhën para false në fytyrë.

Kujtojmë që Ahmetaj është nën hetim si një prej arkitektëve dhe përfituesve kryesorë në koncesionet e inceneratorëve. Ai është nën hetim nga SPAK për 4 akuza të rënda, më saktësisht shpërdorim të detyrës, korrupsionit, pastrimit të parave dhe përfitimit të paligjshëm të interesave.

 

Të fundit